Dit tijdloze zelfportret hangt in een brede facetlijst, die de kunstenaar er eigenhandig voor maakte. Daardoor ontstaat er nog een kijklaag. De schilder kijkt ons namelijk weer vanachter een ovalen, nageschilderde spiegellijst aan. Geen pretenties, niks artistiek penseelgekwispel. De bruintinten lij
...ken amper uit de onderschildering te zijn gekomen. In de prop papier staat zijn naam: Johan Mekkink. Als conservator en later directeur van het Gemeentemuseum Arnhem (nu Museum Arnhem) was hij een groot pleitbezorger voor neorealisten, zoals hijzelf als schilder was.
Tekst: Chris Reinewald
Bron: Museum MORE: 100 jaar realisme, 2020, GorsselDit tijdloze zelfportret hangt in een brede facetlijst, die de kunstenaar er eigenhandig voor maakte. Daardoor ontstaat er nog een kijklaag. De schilder kijkt ons namelijk weer vanachter een ovalen, nageschilderde spiegellijst aan. Geen pretenties, niks artistiek penseelgekwispel. De bruintinten lijken amper uit de onderschildering te zijn gekomen. In de prop papier staat zijn naam: Johan Mekkink. Als conservator en later directeur van het Gemeentemuseum Arnhem (nu Museum Arnhem) was hij een groot pleitbezorger voor neorealisten, zoals hijzelf als schilder was.
Tekst: Chris Reinewald
Bron: Museum MORE: 100 jaar realisme, 2020, Gorssel
Lees verderToon minder
Kunstenaar
Johan Mekkink
Titel
Zelfportret in spiegel
Jaar
1940
Techniek
Olieverf op doek
Afmetingen
19 x 16 cm (h x b)
Soort object
Schilderij
Auteursrecht
Onbekend
Auteursrecht onbekend. We hebben geprobeerd de rechthebbenden te achterhalen. Neem contact met ons op, als u de auteursrechten meent te hebben.